Fantastická svatba v Břevnovském klášteřeGorgeous wedding in Brevnov Monastery

Katku jsem poprvé potkal před třemi lety, kdy jsem fotografoval svatbu její sestry. Ani jsem se nenadál a Katka stála přede mnou jako nádherná nevěsta v nádherných šatech s úsměvem od samého rána. Katka si pro svou svatbu zvolila Břevnovský klášter – skvělé místo, které na vás hned po vstupu dýchne svým genius loci a k tomu nabízí krásné zahrady a park.

Za manžela si vybrala Daniela, skvělého chlapa, který vás zaručeně rozesměje a ve spojení s Katkou jsou fantastickým párem, který si svou svatbu užil od začátku do konce!

Katy, Danieli, přeji vám, ať vás úsměv a radostné chvíle provází celým životem a vážíte si jeden druhého za všech okolností!


Vice svatebnich fotografii? Zde

I met Katy for the first time three years ago when I photographed the wedding of her sister. Now suddenly Kate stood in front of me like a beautiful bride in a fantastic dress with a smile since the morning sun rise. Kate chose Brevnov monastery as the perfect spot for their venue. It is a great place where you can feel the genius loci on entry and it is surrounded with beautiful garden and park.

For the husband se chose Daniel a great man, and it is guaranteed you will laugh when you meet him and in conjunction with Kate they are unstoppable! They just enjoyed their wedding from beginning to end in a big style!

Katy, Daniel I wish you to keep your smile throughout your entire life! Have a wonderfull time together!

More pictures? Here

Get in touch