Nevěstin pohled na moji práciOne sunny wedding in Prague

Chtěl bych Dáši poděkovat za tyto krásné vzpomínky na její svatbu. Jsem vděčný, že jsem mohl být vaším fotografem!
x

Slovy nevěsty:

Svatba je pro ženu tím nejkrásnějším dnem v životě. Snad každá z nás si už jako malá představuje svoji pohádkovou svatbu s tím nejúžasnějším mužem v životě. I mně se to poštěstilo a po tříletém vztahu jsem šla k oltáři. V dnešní době si můžete najmout agenturu, která se o vše postará, nebo si svatbu zařídíte sama a naplno si užijete svatebních příprav. Hned na začátku jsme si s přítelem sedli a řekli si priority našeho dne „D“, ze kterých jsme nehodlali slevit a byly to šaty, fotograf a místo. Ať to stojí, co to stojí, tyhle tři věci jsou nejdůležitější v náš den. Svého fotografa jsem si vyhlédla na svatebním veletrhu a od té doby jsem si sledovala jeho web a facebook. Sledovala jsem jeho práci a zamilovala se do ní. Fotografie jsou čisté a působivé, zachycují mimořádné okamžiky, na které budete až do smrti vzpomínat. Tyhle fotky si budou prohlížet naše vnoučata a doufám, že si budou říkat, jaká byla babička kočka, když se vdávala☺.
Přišel náš svatební den, vše začalo podle plánu, fotograf dorazil na minutu přesně. Myslela jsem si, že se mu budu muset věnovat, ale jediné na co se mě zeptal, bylo to, kde mám šaty, boty a prstýnek. Než jsem se stačila rozkoukat, vše si vzal a zmizel s asistentkou někam ven. O pár minut později se vrátil a začal fotit přípravy. Vůbec jsem o něm nevěděla. Je dobré se chovat přirozeně a nechat vše plynout. Na fotkách jsme se pak až divili, co vše zachytil. A v tom je ta nádhera. I když se snažíte ten den vychutnat na plno, hodně věcí v něm vám uteče. Soustředíte se na jednu věc a nevnímáte svět kolem vás. A od toho je tu fotograf, ten stihne být během obřadu před vámi, vedle vás, pak třeba na vyhlídce, aby vás vyfotil z vrchu. Až si říkáte, jak tohle všechno mohl stihnout. Dokáže zachytit tolik krásných momentů. Při tom všem dokázal myslet i na můj pitný režim. Svatbu jsme měli na zahradě pod pražským hradem, byl tropický den, sluníčko na nás svítilo. Stylem anglického gentlemana mi při obřadu podal sklenici s vodou a zase zmizel fotit. V ten moment jsem mu za to byla neskutečně vděčná. Po obřadu následovalo společné foto a skupinkové foto. Focení si koriguje sám fotograf. Na novomanželském focení mu ochotně pomáhá asistentka, která pomáhala i mě. Nezdá se to, ale svatební kytice má třeba až 2kg a vy v ten den máte na sobě svatební šaty, které mají také několik kilogramů. Jste ráda, za jakoukoliv pomoc. Po obědě následovalo další focení. Tentokrát procházka po Pařížské ulici. Je až k neuvěření, co se najde v tašce příjemné asistentky. Pro focení, kdy si nevěsta sedne na chodník, ochotně vyndává ručník, pro pitný režim je vždy v pohotovosti s vodou, po horkém dnu i pinetky v účesu začnou stávkovat, přiběhne a v ten moment se z ní stává kadeřnice a účes ochotně upravuje, rovná dlouhou vlečku, tak aby nevěsta na fotce vypadala naprosto perfektně. Spolupráce fotografa a jeho asistentky byla špičková, v ten den se pro vás stávají těmi nejlepšími přáteli, kteří se o vás starají. A to jsem po svatebních přípravách, které byly velmi náročné, opravdu uvítala. Že jsem se nemusela o nic starat a najednou se staral někdo o mě. Já jsem byla jen nevěstou, která si naplno užívá svého dne.
Fotografie z vašeho nádherného dne vám zůstanou až do smrti, jsou to ty nejkrásnější vzpomínky, které můžete držet v ruce. Na fotkách vidíte tváře svých blízkých, jak se tvářili, když jste stáli před oltářem, jak se smáli, jak plakali. Tyhle momenty jsou k nezaplacení.
Daša

This was a real summer wedding just in the garden of Prague Castle…

Get in touch