Netradiční svatba v srdci Prahy… Navždy spolu!Black and red tag wedding…forever together, yes!

“A ještě jedna věc: budu mít černé svatební šaty a Mark bude v červených teniskách.” V tom okamžiku mi bylo jasné, že tato svatba bude opravdu netradiční! Během předsvatebních příprav mne nevěsta poprosila, zda bych mohl v blízkosti obřadního místa najít prázdné uličky, které budou stále “dost” pražské. Myslím, že se podařilo… :).

Mark a Martha jsou jedinečný pár z NY, který si svůj svatební den užil přesně podle svých snů a já jsem vděčný, že jsem mohl být při tom!

Marku, Martho, děkuji vám za jedinečný zážitek a přeji vám spoustu takových dní na cestě životem.

x

 

 

“And one more thing, I have a black wedding dress and Mark will have red sneakers ..” Said the bride. And I knew that in a combination with lots of other details, such as the tram ride to the wedding venue, this wedding will be truly innovative and fresh. In preparation for the wedding the bride asked me if I could find empty streets that will close to ceremonial venue and which will still have “enough” Prague spirit … I think I succeeded 🙂

Mark and Martha are a unique couple of NY that enjoyed their wedding day according to their wishes and dreams, and I am grateful that I could be there!

Mark, Martha, thank you for this unique experience and I wish you planty of these days in your life journey.
x

Get in touch